Home » Blog » Kanada Lise

Kanada Lise

Yurtdışında lise eğitimi almak isteyen öğrenciler için en ideal seçenek Kanada lise programlarıdır. Sunulan yüksek eğitim kalitesi ve güvenli bir ülke olmasından dolayı öğrenciler için en iyi seçenektir. Özellikle Türkiye’deki özel liselere yakın ücretlerle, Kanada lise programlarının sunulması bir başka tercih sebebidir.

Kanada Lise Eğitimi İçin 7 Sebep

  1. İngilizce ve Fransızca olmak üzere iki resmi dil vardır,
  2. Kanada’da sınavsız lise eğitimi,
  3. Kanada dünyanın en iyi eğitim sistemlerinden birisine sahiptir,
  4. Tüm dünyada geçerli diploma,
  5. Kanada yaşam için en güvenli ülkeler arasındadır,
  6. Sonrasında sınavsız üniversite kabulü.
  7. Kanada Dünyanın en güvenli ülkelerinden birisidir.

Kanada Lise Fiyatları Ne Kadar ?

Amerika, İngiltere ya da farklı bir ülkedeki maliyetlere oranla Kanada liseleri çok daha avantajlıdır. Özellikle Kanada Dolarının diğer para birimlerine kıyasla çok daha avantajlı olması buradaki en önemli sebeptir.  Yıllık 8000 Kanada Doları ile 15.000 Kanada Doları arasında birçok farklı seçenek vardır. Bu ücretler devlet liseleri için geçerlidir. Özel liselerde ücretler artmaktadır.

Kanada Lise Giriş Sınavı Var Mı ?

Kanada lise giriş sınavı olup, olmadığı öğrenciler tarafından en merak edilen konulardan birisidir. Kanada’da lise eğitimi almak isteyen öğrenciler Kanada lise değişim programına sınavsız katılabilirler. Kanada lise okumak isteyen öğrencileri bekleyen birçok program ve seçenek vardır. Bizimle iletişime geçerek merak ettiğiniz sorulara yanıt bulabilirsiniz. “Kanada lise okumak kaç yıl ?” sorusu oldukça merak edilmektedir. Kanada lise eğitimi süresi ortalama 3-4 yıl aralığındadır. Kanada lise eğitim sistemi eyaletlere göre farklılık gösterse bile birçok eyalette 3-4 yıl aralığında eğitim süresi sunmaktadır.

Kanada Liseleri Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin: https://kanadaliseleri.com/


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir