Home » Blog » Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada’da Yüksek Lisans

Kanada yüksek lisans programları öğrencilere birçok fırsat sunmaktadır. Eğitim süresince yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve eğitim sonrasında göçmenlik imkanı sunması en büyük avantajıdır. Bununla birlikte Kanada Dolarının kur bazındaki avantajı ve saygınlığını göz önünde bulundurduğumuzda ne kadar doğru bir tercih olduğunu çok daha iyi anlayabiliriz.

Kanada Kültür Merkezi ile tezli ve tezsiz yüksek lisans başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra kanadayukseklisans.com üzerinden  merak ettiğiniz tüm sorulara yanıt alabilirsiniz.

Kanada Tezli Yüksek Lisans

İki senelik programlardır. Programlara katılım için belli koşullar vardır. Diploma puanınız , dil bilginiz bunlardan sadece iki tanesidir. Detaylı bilgi almak için , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Fiyatları ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Tezsiz Yüksek Lisans

Bir senelik programlardır. Sosyal bilimler bölümlerinin ücretleri daha düşükken, Mühendislik vbg. bölümlerin programları biraz daha yüksektir. Kariyerinizde yükselmek ve mesleki alanda uzmanlaşmak için Kanada tezsiz yüksek lisans programlarına başvurabilirsiniz.

Kanada tezsiz yüksek lisans ücretleri 14.000 Kanada Dolarıyla , 22.000 Kanada Doları arasındadır.

Kanada Yüksek Lisans Katılım Şartları

Kanada tezli yüksek lisans ile tezsiz yüksek lisans programlarının katılım şartları farklıdır. Katılmak isteyen tüm öğrencileri bekleyen çeşitli programlar vardır.

  • Yeterli seviyede İngilizce ya da Fransızca bilgisine sahip olmak,
  • Öğrencinin lisans mezunu ya da son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.
  • Bölümle ilgili gerekli yeterliliğe sahip olmak.

Başvuru süreçlerinde doğru adımlar atılmalı ve takip doğru yapılmalıdır. Yüksek lisans programlarına tüm dünyadan oldukça fazla ilgi vardır. Kanada Kültür Merkezi ile programlarınıza başvurularınızı güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

 

 


Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir